Eksportér

Leeanders Stalltvätt & Sanering AB

Finansiel information

Oplysningerne kommer fra årsopgørelsen for selskabet med cvr-nr. 556648-7772

* Regnskabstal (×1000) SEK

Regnskab 202508 202408 202308
Antal måneder: 12 12
Omsætning: 9.894 Revenue Up 5.854 Revenue Up 2.731
Finansielle omkostninger: 3 Revenue Down 4 Revenue Up 1
Resultat før skat: 2.414 Revenue Up 339 Revenue Down 908
Balancesum: 4.954 Revenue Up 2.325 Revenue Up 1.529
Omsætningsaktiver: 4.449 Revenue Up 2.208 Revenue Up 1.432
Kortfristet gæld: 2.400 Revenue Up 1.630 Revenue Up 619
Egenkapital: 2.307 Revenue Up 600 Revenue Down 837
Selskabskapital: 25 25 25
Antal ansatte: 7 Revenue Up 5 Revenue Up 2

Nøgletal

Soliditet: 46,6% Revenue Up 25,8% Revenue Down 54,7%
Omsætning pr. ansat: 1.413 Revenue Up 1.171 Revenue Down 1.366
Lønsomhed: 24,4% Revenue Up 5,8% Revenue Down 33,2%
Egenkapitalforrentning (ROE): 104,6% Revenue Up 56,5% Revenue Down 108,5%
Likviditetsgrad: 185,4% Revenue Up 135,5% Revenue Down 231,3%
Afkastningsgrad (ROA): 48,8% Revenue Up 14,8% Revenue Down 59,5%
Regnskab 202508
Antal måneder: 12
Omsætning: 9.894
Finansielle omkostninger: 3
Resultat før skat: 2.414
Balancesum: 4.954
Omsætningsaktiver: 4.449
Kortfristet gæld: 2.400
Egenkapital: 2.307
Selskabskapital: 25
Antal ansatte: 7

Nøgletal

Soliditet: 46,6%
Omsætning pr. ansat: 1.413
Lønsomhed: 24,4%
Egenkapitalforrentning (ROE): 104,6%
Likviditetsgrad: 185,4%
Afkastningsgrad (ROA): 48,8%