Eksportér

Larssons i Bjärred Mekaniska Verkstad AB

Finansiel information

Oplysningerne kommer fra årsopgørelsen for selskabet med cvr-nr. 556140-8559

* Regnskabstal (×1000) SEK

Regnskab 202412 202312
Antal måneder: 12 12
Omsætning: 72.468 Revenue Up 64.178 Revenue Up
Finansielle omkostninger: 219 Revenue Up 38 Revenue Up
Resultat før skat: 7.645 Revenue Up 4.601 Revenue Up
Balancesum: 43.722 Revenue Up 34.883 Revenue Up
Omsætningsaktiver: 32.832 Revenue Up 31.807 Revenue Up
Kortfristet gæld: 9.135 Revenue Down 10.428 Revenue Up
Egenkapital: 29.023 Revenue Up 24.016 Revenue Up
Selskabskapital: 1.000 1.000
Antal ansatte: 30 30 Revenue Down

Nøgletal

Soliditet: 66,4% Revenue Down 68,8% Revenue Up
Omsætning pr. ansat: 2.416 Revenue Up 2.139 Revenue Up
Lønsomhed: 10,5% Revenue Up 7,2% Revenue Up
Egenkapitalforrentning (ROE): 26,3% Revenue Up 19,2% Revenue Up
Likviditetsgrad: 359,4% Revenue Up 305,0% Revenue Up
Afkastningsgrad (ROA): 18,0% Revenue Up 13,3% Revenue Up

Virksomheder med lignende produkter og tjenester samt med detaljerede oplysninger

Regnskab 202412
Antal måneder: 12
Omsætning: 72.468
Finansielle omkostninger: 219
Resultat før skat: 7.645
Balancesum: 43.722
Omsætningsaktiver: 32.832
Kortfristet gæld: 9.135
Egenkapital: 29.023
Selskabskapital: 1.000
Antal ansatte: 30

Nøgletal

Soliditet: 66,4%
Omsætning pr. ansat: 2.416
Lønsomhed: 10,5%
Egenkapitalforrentning (ROE): 26,3%
Likviditetsgrad: 359,4%
Afkastningsgrad (ROA): 18,0%