Eksportér

Løvtrespesialisten Fange Sag og Høvleri AS

Finansiel information

Oplysningerne kommer fra årsopgørelsen for selskabet med cvr-nr. 989 633 570

* Regnskabstal (×1000) NOK

Regnskab 202412 202312
Omsætning: 8.133 Revenue Down 10.298 Revenue Up
Finansielle omkostninger: 45 Revenue Down 87 Revenue Down
Resultat før skat: 555 Revenue Up 510 Revenue Down
Balancesum: 5.998 Revenue Down 6.550 Revenue Up
Omsætningsaktiver: 5.063 Revenue Down 5.123 Revenue Up
Kortfristet gæld: 1.050 Revenue Down 2.034 Revenue Up
Egenkapital: 4.948 Revenue Up 4.515 Revenue Up
Selskabskapital: 200 200

Nøgletal

Soliditet: 82,5% Revenue Up 68,9% Revenue Down
Lønsomhed: 6,8% Revenue Up 5,0% Revenue Down
Egenkapitalforrentning (ROE): 11,2% Revenue Down 11,3% Revenue Down
Likviditetsgrad: 482,2% Revenue Up 251,9% Revenue Down
Afkastningsgrad (ROA): 10,0% Revenue Up 9,1% Revenue Down
Regnskab 202412
Omsætning: 8.133
Finansielle omkostninger: 45
Resultat før skat: 555
Balancesum: 5.998
Omsætningsaktiver: 5.063
Kortfristet gæld: 1.050
Egenkapital: 4.948
Selskabskapital: 200

Nøgletal

Soliditet: 82,5%
Lønsomhed: 6,8%
Egenkapitalforrentning (ROE): 11,2%
Likviditetsgrad: 482,2%
Afkastningsgrad (ROA): 10,0%