Eksportér

HBM Industriteknik i Västerås AB

Finansiel information

Oplysningerne kommer fra årsopgørelsen for selskabet med cvr-nr. 556366-6485

* Regnskabstal (×1000) SEK

Regnskab 202412 202312
Antal måneder: 12 12
Omsætning: 8.255 Revenue Up 7.313 Revenue Down
Finansielle omkostninger: 1 Revenue Up 0 Revenue Down
Resultat før skat: 1.911 Revenue Up 935 Revenue Down
Balancesum: 5.428 Revenue Up 4.805 Revenue Up
Omsætningsaktiver: 5.428 Revenue Up 4.775 Revenue Up
Kortfristet gæld: 1.136 Revenue Down 1.915 Revenue Down
Egenkapital: 4.014 Revenue Up 2.718 Revenue Up
Selskabskapital: 100 100
Antal ansatte: 2 2

Nøgletal

Soliditet: 73,9% Revenue Up 56,6% Revenue Up
Omsætning pr. ansat: 4.128 Revenue Up 3.656 Revenue Down
Lønsomhed: 23,1% Revenue Up 12,8% Revenue Down
Egenkapitalforrentning (ROE): 47,6% Revenue Up 34,4% Revenue Down
Likviditetsgrad: 477,8% Revenue Up 249,3% Revenue Up
Afkastningsgrad (ROA): 35,2% Revenue Up 19,5% Revenue Down

Virksomheder med lignende produkter og tjenester samt med detaljerede oplysninger

Regnskab 202412
Antal måneder: 12
Omsætning: 8.255
Finansielle omkostninger: 1
Resultat før skat: 1.911
Balancesum: 5.428
Omsætningsaktiver: 5.428
Kortfristet gæld: 1.136
Egenkapital: 4.014
Selskabskapital: 100
Antal ansatte: 2

Nøgletal

Soliditet: 73,9%
Omsætning pr. ansat: 4.128
Lønsomhed: 23,1%
Egenkapitalforrentning (ROE): 47,6%
Likviditetsgrad: 477,8%
Afkastningsgrad (ROA): 35,2%