Eksportér

Enstaberga Last- och Grävmaskiner AB

Finansiel information

Oplysningerne kommer fra årsopgørelsen for selskabet med cvr-nr. 556362-8261

* Regnskabstal (×1000) SEK

Regnskab 202506 202406 202306
Antal måneder: 12 12
Omsætning: 9.700 Revenue Up 5.910 Revenue Up 5.461
Finansielle omkostninger: 319 Revenue Up 190 Revenue Down 247
Resultat før skat: 726 Revenue Down 1.007 Revenue Up 423
Balancesum: 11.188 Revenue Up 5.499 Revenue Down 5.783
Omsætningsaktiver: 1.754 Revenue Up 1.416 Revenue Up 1.230
Kortfristet gæld: 3.723 Revenue Up 2.176 Revenue Down 2.456
Egenkapital: 1.847 Revenue Up 1.271 Revenue Up 572
Selskabskapital: 100 100 100
Antal ansatte: 10 Revenue Up 7 Revenue Up 6

Nøgletal

Soliditet: 16,5% Revenue Down 23,1% Revenue Up 9,9%
Omsætning pr. ansat: 970 Revenue Up 844 Revenue Down 910
Lønsomhed: 7,5% Revenue Down 17,0% Revenue Up 7,7%
Egenkapitalforrentning (ROE): 39,3% Revenue Down 79,2% Revenue Up 74,0%
Likviditetsgrad: 47,1% Revenue Down 65,1% Revenue Up 50,1%
Afkastningsgrad (ROA): 9,3% Revenue Down 21,8% Revenue Up 11,6%
Regnskab 202506
Antal måneder: 12
Omsætning: 9.700
Finansielle omkostninger: 319
Resultat før skat: 726
Balancesum: 11.188
Omsætningsaktiver: 1.754
Kortfristet gæld: 3.723
Egenkapital: 1.847
Selskabskapital: 100
Antal ansatte: 10

Nøgletal

Soliditet: 16,5%
Omsætning pr. ansat: 970
Lønsomhed: 7,5%
Egenkapitalforrentning (ROE): 39,3%
Likviditetsgrad: 47,1%
Afkastningsgrad (ROA): 9,3%