Finansiel information

Oplysningerne kommer fra årsopgørelsen for selskabet med cvr-nr. 556311-5103

* Regnskabstal (×1000) SEK

Regnskab 202508 202408 202308
Antal måneder: 12 12
Omsætning: 71.412 Revenue Up 69.378 Revenue Down 74.109
Finansielle omkostninger: 8 Revenue Up 2 Revenue Down 8
Resultat før skat: 5.713 Revenue Up 3.706 Revenue Down 6.779
Balancesum: 31.855 Revenue Up 31.819 Revenue Down 36.667
Omsætningsaktiver: 30.535 Revenue Down 31.218 Revenue Down 35.907
Kortfristet gæld: 9.816 Revenue Down 11.637 Revenue Down 14.940
Egenkapital: 19.839 Revenue Up 18.105 Revenue Down 19.682
Selskabskapital: 400 400 400
Antal ansatte: 13 13 13

Nøgletal

Soliditet: 62,3% Revenue Up 56,9% Revenue Up 53,7%
Omsætning pr. ansat: 5.493 Revenue Up 5.337 Revenue Down 5.701
Lønsomhed: 8,0% Revenue Up 5,3% Revenue Down 9,1%
Egenkapitalforrentning (ROE): 28,8% Revenue Up 20,5% Revenue Down 34,4%
Likviditetsgrad: 311,1% Revenue Up 268,3% Revenue Up 240,3%
Afkastningsgrad (ROA): 18,0% Revenue Up 11,7% Revenue Down 18,5%

Virksomheder med lignende produkter og tjenester samt med detaljerede oplysninger

  • Armatec AB

    Manometre. Differenstrykmålere. Termometre. Trykmålere. Må...

  • Sveflow AB

    Temperaturfølere. Trykfølere. Manometre. Termometre. Trykm...

  • Calectro AB

    Temperaturfølere. Trykfølere. Trykmålere

Regnskab 202508
Antal måneder: 12
Omsætning: 71.412
Finansielle omkostninger: 8
Resultat før skat: 5.713
Balancesum: 31.855
Omsætningsaktiver: 30.535
Kortfristet gæld: 9.816
Egenkapital: 19.839
Selskabskapital: 400
Antal ansatte: 13

Nøgletal

Soliditet: 62,3%
Omsætning pr. ansat: 5.493
Lønsomhed: 8,0%
Egenkapitalforrentning (ROE): 28,8%
Likviditetsgrad: 311,1%
Afkastningsgrad (ROA): 18,0%