Eksportér

Vallda Investment Support & Services, AB

Finansiel information

Oplysningerne kommer fra årsopgørelsen for selskabet med cvr-nr. 556397-0994

* Regnskabstal (×1000) SEK

Regnskab 202412 202312
Antal måneder: 12 12
Omsætning: 374 Revenue Up 325 Revenue Down
Finansielle omkostninger: 3 Revenue Down 7 Revenue Up
Resultat før skat: 163 Revenue Up -24 Revenue Down
Balancesum: 1.589 Revenue Down 1.601 Revenue Up
Omsætningsaktiver: 15 Revenue Down 27 Revenue Up
Kortfristet gæld: 162 Revenue Down 337 Revenue Up
Egenkapital: 659 Revenue Up 496 Revenue Down
Selskabskapital: 100 100
Antal ansatte: 1 1

Nøgletal

Soliditet: 41,5% Revenue Up 31,0% Revenue Down
Omsætning pr. ansat: 374 Revenue Up 325 Revenue Down
Lønsomhed: 43,6% Revenue Up -7,4% Revenue Down
Egenkapitalforrentning (ROE): 24,7% Revenue Up -4,8% Revenue Down
Likviditetsgrad: 9,3% Revenue Up 8,0% Revenue Up
Afkastningsgrad (ROA): 10,4% Revenue Up -1,1% Revenue Down
Regnskab 202412
Antal måneder: 12
Omsætning: 374
Finansielle omkostninger: 3
Resultat før skat: 163
Balancesum: 1.589
Omsætningsaktiver: 15
Kortfristet gæld: 162
Egenkapital: 659
Selskabskapital: 100
Antal ansatte: 1

Nøgletal

Soliditet: 41,5%
Omsætning pr. ansat: 374
Lønsomhed: 43,6%
Egenkapitalforrentning (ROE): 24,7%
Likviditetsgrad: 9,3%
Afkastningsgrad (ROA): 10,4%