Eksportér

Svets och Industrimontage i Sundsvall AB

Finansiel information

Oplysningerne kommer fra årsopgørelsen for selskabet med cvr-nr. 556607-4711

* Regnskabstal (×1000) SEK

Regnskab 202512 202412 202312
Antal måneder: 12 12
Omsætning: 9.145 Revenue Up 8.542 Revenue Up 5.952
Finansielle omkostninger: 8 Revenue Up 1 Revenue Down 1.369
Resultat før skat: 1.272 Revenue Down 1.361 Revenue Up -123
Balancesum: 5.343 Revenue Down 6.052 Revenue Down 9.193
Omsætningsaktiver: 3.829 Revenue Down 4.621 Revenue Down 8.923
Kortfristet gæld: 1.422 Revenue Down 2.125 Revenue Up 1.855
Egenkapital: 3.527 Revenue Up 3.423 Revenue Down 6.757
Selskabskapital: 100 100 100
Antal ansatte: 7 7 Revenue Up 5

Nøgletal

Soliditet: 66,0% Revenue Up 56,6% Revenue Down 73,5%
Omsætning pr. ansat: 1.306 Revenue Up 1.220 Revenue Up 1.190
Lønsomhed: 13,9% Revenue Down 15,9% Revenue Up -2,1%
Egenkapitalforrentning (ROE): 36,1% Revenue Down 39,8% Revenue Up -1,8%
Likviditetsgrad: 269,3% Revenue Up 217,5% Revenue Down 481,0%
Afkastningsgrad (ROA): 24,0% Revenue Up 22,5% Revenue Up 13,6%
Regnskab 202512
Antal måneder: 12
Omsætning: 9.145
Finansielle omkostninger: 8
Resultat før skat: 1.272
Balancesum: 5.343
Omsætningsaktiver: 3.829
Kortfristet gæld: 1.422
Egenkapital: 3.527
Selskabskapital: 100
Antal ansatte: 7

Nøgletal

Soliditet: 66,0%
Omsætning pr. ansat: 1.306
Lønsomhed: 13,9%
Egenkapitalforrentning (ROE): 36,1%
Likviditetsgrad: 269,3%
Afkastningsgrad (ROA): 24,0%