Eksportér

Stenhus Västerås Magnetfältet 1 AB

Finansiel information

Oplysningerne kommer fra årsopgørelsen for selskabet med cvr-nr. 556496-6942

* Regnskabstal (×1000) SEK

Regnskab 202412 202312
Antal måneder: 12 12
Omsætning: 2.529 Revenue Up 2.395 Revenue Up
Finansielle omkostninger: 896 Revenue Up 876 Revenue Up
Resultat før skat: -109 Revenue Up -207 Revenue Down
Balancesum: 26.759 Revenue Down 27.704 Revenue Down
Omsætningsaktiver: 226 Revenue Up 50 Revenue Down
Kortfristet gæld: 2.144 Revenue Down 18.407 Revenue Up
Egenkapital: 9.068 Revenue Down 9.220 Revenue Down
Selskabskapital: 100 100
Antal ansatte: 0 0

Nøgletal

Soliditet: 33,9% Revenue Up 33,3% Revenue Up
Omsætning pr. ansat: INF INF
Lønsomhed: -4,3% Revenue Up -8,6% Revenue Down
Egenkapitalforrentning (ROE): -1,2% Revenue Up -2,2% Revenue Down
Likviditetsgrad: 10,5% Revenue Up 0,3% Revenue Down
Afkastningsgrad (ROA): 2,9% Revenue Up 2,4% Revenue Up
Regnskab 202412
Antal måneder: 12
Omsætning: 2.529
Finansielle omkostninger: 896
Resultat før skat: -109
Balancesum: 26.759
Omsætningsaktiver: 226
Kortfristet gæld: 2.144
Egenkapital: 9.068
Selskabskapital: 100
Antal ansatte: 0

Nøgletal

Soliditet: 33,9%
Omsætning pr. ansat: INF
Lønsomhed: -4,3%
Egenkapitalforrentning (ROE): -1,2%
Likviditetsgrad: 10,5%
Afkastningsgrad (ROA): 2,9%