Eksportér

Monteringsspecialisten Mälardalen AB

Finansiel information

Oplysningerne kommer fra årsopgørelsen for selskabet med cvr-nr. 556434-6210

* Regnskabstal (×1000) SEK

Regnskab 202412 202312
Antal måneder: 12 12
Omsætning: 3.428 Revenue Down 3.848 Revenue Up
Finansielle omkostninger: 105 Revenue Up 65 Revenue Up
Resultat før skat: 461 Revenue Up 381 Revenue Down
Balancesum: 3.499 Revenue Up 3.478 Revenue Up
Omsætningsaktiver: 2.811 Revenue Up 2.558 Revenue Down
Kortfristet gæld: 1.015 Revenue Up 667 Revenue Up
Egenkapital: 1.532 Revenue Down 1.665 Revenue Down
Selskabskapital: 100 100
Antal ansatte: 1 Revenue Down 2

Nøgletal

Soliditet: 43,8% Revenue Down 47,9% Revenue Down
Omsætning pr. ansat: 3.428 Revenue Up 1.924 Revenue Up
Lønsomhed: 13,4% Revenue Up 9,9% Revenue Down
Egenkapitalforrentning (ROE): 30,1% Revenue Up 22,9% Revenue Down
Likviditetsgrad: 276,9% Revenue Down 383,5% Revenue Down
Afkastningsgrad (ROA): 16,2% Revenue Up 12,8% Revenue Down

Virksomheder med lignende produkter og tjenester samt med detaljerede oplysninger

Regnskab 202412
Antal måneder: 12
Omsætning: 3.428
Finansielle omkostninger: 105
Resultat før skat: 461
Balancesum: 3.499
Omsætningsaktiver: 2.811
Kortfristet gæld: 1.015
Egenkapital: 1.532
Selskabskapital: 100
Antal ansatte: 1

Nøgletal

Soliditet: 43,8%
Omsætning pr. ansat: 3.428
Lønsomhed: 13,4%
Egenkapitalforrentning (ROE): 30,1%
Likviditetsgrad: 276,9%
Afkastningsgrad (ROA): 16,2%