Eksportér

Mälardalens Frukt & Grönt i Västerås AB

Finansiel information

Oplysningerne kommer fra årsopgørelsen for selskabet med cvr-nr. 556439-6132

* Regnskabstal (×1000) SEK

Regnskab 202504 202404 202304
Antal måneder: 12 12
Omsætning: 111.025 Revenue Up 97.444 Revenue Up 84.318
Finansielle omkostninger: 251 Revenue Down 1.106 Revenue Up 497
Resultat før skat: 3.241 Revenue Up 527 Revenue Up -588
Balancesum: 27.077 Revenue Down 32.826 Revenue Up 30.394
Omsætningsaktiver: 20.730 Revenue Up 17.479 Revenue Up 14.838
Kortfristet gæld: 14.029 Revenue Down 20.780 Revenue Up 9.842
Egenkapital: 11.040 Revenue Up 8.496 Revenue Up 8.140
Selskabskapital: 200 200 200
Antal ansatte: 31 31 Revenue Up 28

Nøgletal

Soliditet: 40,8% Revenue Up 25,9% Revenue Down 26,8%
Omsætning pr. ansat: 3.581 Revenue Up 3.143 Revenue Up 3.011
Lønsomhed: 2,9% Revenue Up 0,5% Revenue Up -0,7%
Egenkapitalforrentning (ROE): 29,4% Revenue Up 6,2% Revenue Up -7,2%
Likviditetsgrad: 147,8% Revenue Up 84,1% Revenue Down 150,8%
Afkastningsgrad (ROA): 12,9% Revenue Up 5,0% Revenue Up -0,3%

Virksomheder med lignende produkter og tjenester samt med detaljerede oplysninger

Regnskab 202504
Antal måneder: 12
Omsætning: 111.025
Finansielle omkostninger: 251
Resultat før skat: 3.241
Balancesum: 27.077
Omsætningsaktiver: 20.730
Kortfristet gæld: 14.029
Egenkapital: 11.040
Selskabskapital: 200
Antal ansatte: 31

Nøgletal

Soliditet: 40,8%
Omsætning pr. ansat: 3.581
Lønsomhed: 2,9%
Egenkapitalforrentning (ROE): 29,4%
Likviditetsgrad: 147,8%
Afkastningsgrad (ROA): 12,9%