Eksportér

Infjärdens Värme Fastigheter, AB

Finansiel information

Oplysningerne kommer fra årsopgørelsen for selskabet med cvr-nr. 556281-2080

* Regnskabstal (×1000) SEK

Regnskab 202412 202404 202304
Antal måneder: 8 Revenue Down 12
Omsætning: 7.210 Revenue Down 7.549 Revenue Up 5.197
Finansielle omkostninger: 1.149 Revenue Down 1.740 Revenue Up 243
Resultat før skat: 1.448 Revenue Up 1.192 Revenue Up 656
Balancesum: 64.862 Revenue Up 63.132 Revenue Up 50.345
Omsætningsaktiver: 605 Revenue Up 484 Revenue Down 2.369
Kortfristet gæld: 30.190 Revenue Down 52.521 Revenue Up 48.857
Egenkapital: 11.698 Revenue Up 10.545 Revenue Up 1.488
Selskabskapital: 100 100 100
Antal ansatte: 0 0 0

Nøgletal

Soliditet: 18,0% Revenue Up 16,7% Revenue Up 3,0%
Omsætning pr. ansat: INF INF INF
Lønsomhed: 20,1% Revenue Up 15,8% Revenue Up 12,6%
Egenkapitalforrentning (ROE): 12,4% Revenue Up 11,3% Revenue Down 44,1%
Likviditetsgrad: 2,0% Revenue Up 0,9% Revenue Down 4,8%
Afkastningsgrad (ROA): 4,0% Revenue Down 4,6% Revenue Up 1,8%
Regnskab 202412
Antal måneder: 8
Omsætning: 7.210
Finansielle omkostninger: 1.149
Resultat før skat: 1.448
Balancesum: 64.862
Omsætningsaktiver: 605
Kortfristet gæld: 30.190
Egenkapital: 11.698
Selskabskapital: 100
Antal ansatte: 0

Nøgletal

Soliditet: 18,0%
Omsætning pr. ansat: INF
Lønsomhed: 20,1%
Egenkapitalforrentning (ROE): 12,4%
Likviditetsgrad: 2,0%
Afkastningsgrad (ROA): 4,0%