Eksportér

Flamkontroll Skandinavisk Försäljning AB

Finansiel information

Oplysningerne kommer fra årsopgørelsen for selskabet med cvr-nr. 556252-9486

* Regnskabstal (×1000) SEK

Regnskab 202508 202408 202308
Antal måneder: 12 12
Omsætning: 13.684 Revenue Up 13.671 Revenue Down 14.238
Finansielle omkostninger: 1 Revenue Down 2 Revenue Up 0
Resultat før skat: 1.162 Revenue Down 1.854 Revenue Up 1.826
Balancesum: 7.793 Revenue Down 8.357 Revenue Up 7.933
Omsætningsaktiver: 7.719 Revenue Down 8.291 Revenue Up 7.931
Kortfristet gæld: 1.087 Revenue Up 1.080 Revenue Up 1.078
Egenkapital: 6.270 Revenue Down 6.870 Revenue Up 6.422
Selskabskapital: 100 100 100
Antal ansatte: 7 7 7

Nøgletal

Soliditet: 80,5% Revenue Down 82,2% Revenue Up 81,0%
Omsætning pr. ansat: 1.955 Revenue Up 1.953 Revenue Down 2.034
Lønsomhed: 8,5% Revenue Down 13,6% Revenue Up 12,8%
Egenkapitalforrentning (ROE): 18,5% Revenue Down 27,0% Revenue Down 28,4%
Likviditetsgrad: 710,1% Revenue Down 767,7% Revenue Up 735,7%
Afkastningsgrad (ROA): 14,9% Revenue Down 22,2% Revenue Down 23,0%
Regnskab 202508
Antal måneder: 12
Omsætning: 13.684
Finansielle omkostninger: 1
Resultat før skat: 1.162
Balancesum: 7.793
Omsætningsaktiver: 7.719
Kortfristet gæld: 1.087
Egenkapital: 6.270
Selskabskapital: 100
Antal ansatte: 7

Nøgletal

Soliditet: 80,5%
Omsætning pr. ansat: 1.955
Lønsomhed: 8,5%
Egenkapitalforrentning (ROE): 18,5%
Likviditetsgrad: 710,1%
Afkastningsgrad (ROA): 14,9%