Eksportér

Elman-butikerna i Västerås och Köping AB

Finansiel information

Oplysningerne kommer fra årsopgørelsen for selskabet med cvr-nr. 556385-5864

* Regnskabstal (×1000) SEK

Regnskab 202412 202312
Antal måneder: 12 12
Omsætning: 66.859 Revenue Down 75.647 Revenue Down
Finansielle omkostninger: 2 Revenue Down 5 Revenue Down
Resultat før skat: 3.331 Revenue Down 10.327 Revenue Up
Balancesum: 43.247 Revenue Up 42.892 Revenue Up
Omsætningsaktiver: 37.018 Revenue Up 36.267 Revenue Up
Kortfristet gæld: 7.415 Revenue Down 9.692 Revenue Down
Egenkapital: 35.832 Revenue Up 33.200 Revenue Up
Selskabskapital: 100 100
Antal ansatte: 17 17 Revenue Down

Nøgletal

Soliditet: 82,9% Revenue Up 77,4% Revenue Up
Omsætning pr. ansat: 3.933 Revenue Down 4.450 Revenue Down
Lønsomhed: 5,0% Revenue Down 13,7% Revenue Up
Egenkapitalforrentning (ROE): 9,3% Revenue Down 31,1% Revenue Up
Likviditetsgrad: 499,2% Revenue Up 374,2% Revenue Up
Afkastningsgrad (ROA): 7,7% Revenue Down 24,1% Revenue Up

Virksomheder med lignende produkter og tjenester samt med detaljerede oplysninger

Regnskab 202412
Antal måneder: 12
Omsætning: 66.859
Finansielle omkostninger: 2
Resultat før skat: 3.331
Balancesum: 43.247
Omsætningsaktiver: 37.018
Kortfristet gæld: 7.415
Egenkapital: 35.832
Selskabskapital: 100
Antal ansatte: 17

Nøgletal

Soliditet: 82,9%
Omsætning pr. ansat: 3.933
Lønsomhed: 5,0%
Egenkapitalforrentning (ROE): 9,3%
Likviditetsgrad: 499,2%
Afkastningsgrad (ROA): 7,7%