Finansiel information

Oplysningerne kommer fra årsopgørelsen for selskabet med cvr-nr. 556502-6472

* Regnskabstal (×1000) SEK

Regnskab 202504 202404 202304
Antal måneder: 12 12
Omsætning: 2.134 Revenue Up 2.011 Revenue Up 1.395
Finansielle omkostninger: 0 Revenue Down 307 Revenue Up 94
Resultat før skat: 699 Revenue Up 675 Revenue Up 555
Balancesum: 7.865 Revenue Up 7.625 Revenue Up 7.565
Omsætningsaktiver: 754 Revenue Down 1.017 Revenue Down 1.616
Kortfristet gæld: 98 Revenue Down 223 Revenue Down 463
Egenkapital: 7.447 Revenue Up 7.104 Revenue Up 6.838
Selskabskapital: 100 100 100
Antal ansatte: 1 1 1

Nøgletal

Soliditet: 94,7% Revenue Up 93,2% Revenue Up 90,4%
Omsætning pr. ansat: 2.134 Revenue Up 2.011 Revenue Up 1.395
Lønsomhed: 32,8% Revenue Down 33,6% Revenue Down 39,8%
Egenkapitalforrentning (ROE): 9,4% Revenue Down 9,5% Revenue Up 8,1%
Likviditetsgrad: 769,4% Revenue Up 456,1% Revenue Up 349,0%
Afkastningsgrad (ROA): 8,9% Revenue Down 12,9% Revenue Up 8,6%

Virksomheder med lignende produkter og tjenester samt med detaljerede oplysninger

  • Nordela AB

    Induktive følere. Pulsfølere. Elektroniske tællere

  • Kistler Nordic AB

    Måleforstærkere. Induktive følere. Pulsfølere. Hastighed...

  • Marposs AB

    Måleforstærkere. Induktive følere

Regnskab 202504
Antal måneder: 12
Omsætning: 2.134
Finansielle omkostninger: 0
Resultat før skat: 699
Balancesum: 7.865
Omsætningsaktiver: 754
Kortfristet gæld: 98
Egenkapital: 7.447
Selskabskapital: 100
Antal ansatte: 1

Nøgletal

Soliditet: 94,7%
Omsætning pr. ansat: 2.134
Lønsomhed: 32,8%
Egenkapitalforrentning (ROE): 9,4%
Likviditetsgrad: 769,4%
Afkastningsgrad (ROA): 8,9%